برگ برنده رتبه های برتر

 

کسانی که در کنکور شرکت کرده اند

تمام کسانی که در کنکور شرکت کرده اند همین مباحثی که ما خوانده ایم را خوانده اند و به طور نسبی همه میتوانند سوالات کنکور را حل کنند و از این نظر با هم تفاوتی ندارند،تفاوت آنجا آشکار می شود که در سر جلسه کنکور متوجه میشوی که اکثر سوالات را بلدی ولی تا میخواهی یاد گرفته ها را از عقب به قسمت جلوی ذهن بیاوری و شرایط و اعداد صورت مسئله را جایگذاری کنی،کلی وقت گرفته می شود.

 

 

در حالی که افراد موفق در کنکور این مسئله را در دوران طبقه بندی اطلاعات حل کرده اند و می دانند که اگر سوالی از فلان قسمت درس ریاضی در کنکور آمد و فلان شرط را داشت به صورت پیش فرض از کدام روش استفاده کند؛مخصوصا این روش برای کسانی نتیجه ی مضاعف دارند که میخواهند در کنکور رتبه ی بهتری کسب کرده و در دانشگاه بهتری قبول شوند و نتیجه را در چنگ خود بگیرند.

 

 سر جلسه ی کنکور

در سر جلسه ی کنکور هنگامی که بقیه مشغول همان کاری اند که او در دوران دسته بندی اطلاعات(مخصوصا در دوران طلایی عید) انجام داده است،او فقط از میوه ی یاد گرفته هایش استفاده میکند و به سرعت سوالات را یکی پس از دیگری جواب می دهد و لازم نیست مثل بقیه سر جلسه ی کنکور به مسیر حل سوالات و تصمیم گرفتن در مورد استفاده از کدام فورمول فکر کند و همه چیز برایش از پیش حلاجی شده است.

 

نقش بسیار اساسی طبقه بندی اطلاعات در کنکور

پس طبقه بندی اطلاعات نقشی بسیار اساسی دارد و حتی در بسیاری اوقات ارزش آن از مطالعه ی قسمت های جدید حیاتی تر است و به منزله ی ماهیگیری با طور به جای قلاب است و باعث می شود که در روز کنکور با توجه به زمان محدود،تا به سوال نگاه شود،چندین مرحله ی ابتدای حل به صورت حاضر و واضح در ذهن مجسم شود…

این عاملی است که در کنکور برتر ها را از بقیه جدا میکند.

 

ایام عید

به همین منظور در ایام عید بعد از مرور و یادآوری هر درس به صورت سریع و رفع اشکال نقاط مبهم،باید هر فصل و کتاب را به صورت یک چکیده و فلش واره با استفاده از علایم و فلش ها در آورد. پیشنهاد می کنیم از درس های تکنیکی خلاصه نویسی شده توسط رتبه های برتر کنکور استفاده کنید جهت دسترسی به جزوات خلاصه نویسی شده و تکنیکی با مشاوران سایت کنکوربرتر و استاد احمدی تماس بگیرید.

با استفاده از این طرح واره مشاهده می کنید که اولا چقدر راحت موضوع در ذهن جای می گیرد ثانیا کمترین زمان ممکن را برای عکس العمل و بازیابی اطلاعات را نیاز دارد و همچنین این روش باعث ایجاد یک روند شسته رفته و گرته برداری شده و حذف ابهامات و ترس ناخواسته شده و در پایان باعث انسجام محفوضات و ماندگاری بیشتر مطالب در ذهن می شود.

همه ی این کارها بدین خاطر است که میدانیم هر عمل منظم، منضبط و پیوسته ای نتیجه ی مثبت مضاعف دارد.

با تشکر از توجه شما

تیم مشاوره موسسه کنکور آسان

14 Replies to “برگ برنده رتبه های برتر”

  1. سلام

    سایت شما بسیار عالی است.

    البته در صورتی که هزینه خدمات شما با تعرفه های پایینتری درنظر گرفته شود.

  2. با عرض سلام خسته نباشید استاد من تغیییررشته داده ام الان هیچ برنامه ندارم از راه دور غیر حضوربه رشته انسانی پیش دانشگاهی  .نمیدونم چرا اصلا زود خسته میشم خوابم میاد احساس میکنم مغز ندارم تمرگز ندارم .چه کنم ؟استاد ایمیل ندارم ولی وبلاگ دارم   با عرض پوزش عاشقانه است نه عاشق نیستم اصلا کاری با اینا نداریم فقط خواستم درست کنم .استاد کمکم کنید از کامپیو تر دیپلم خود را گرفته وبعد تغییر داد م و در زندگی خود شگست خورده ام ۲۰ روز نامز موندم الان نمیتونم               بخونم ؟کمکم میکنید؟راستی ایمیل ندارم ها چون باید نشانی ایمیل داد تا ارسال شود من هم یگی دادم ولی مال من نیست .به هر حال کمکم کنید

  3. سلام من دانش اموز دوم ریاضیم میخوام تغییررشته بدم(تجربی)اما نمیدونم ازکجا شروع کنم یه عالمه درس میخونم وتلاش میکنم اما بازم احساس ضعف رو دارم هرقدر میخونم بازم کم میارم… نمیدونم کدوم سال تغییر رشته بدم سوم یاپیش؟؟؟؟؟؟

  4. من ازطرف خونواده تحت فشارم ونمیتونم بخوبی تمرکزکنم کاش یه راهی نشونم بدین ازهرطرف تحت فشارم مدرسه فرزانگانم و درسا سخته نمیتونم به زیست دومم برسم اگه نگهدارم واسه سال بعد میشه؟

  5. توکل کن بر خدا. هنر اینه ک تو همین شرایطی ک هستی به هدفت برسی .یه چیز و فراموش نکن بعضی وقتا ادما با همه مشکلاتشون یه ایمان قبلی به خدا دارن و مطمءن هستن ک خدا کمکشون میکنه   و واقعا خدا از یه راهی کمکشون میکنه ک خودشون هم باورشون نمیشه.برای من اتفاق افتاده .ایمان داشته باش مطمئنم برای تو هم اتفاق میفته….استاد لطفا این نظر من  رو برای این خانوم منتشر کنید ممنون میشم واقعا…یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *